ZPAV po raz kolejny został partnerem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference
ZPAV po raz kolejny został partnerem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference

ZPAV po raz kolejny został partnerem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference

Związek Producentów Audio Video kolejny rok z rzędu wspiera Enea Spring Break Showcase Festival & Conference. Jako oficjalny partner części konferencyjnej festiwalu partneruje wybranym panelom dyskusyjnym.

Przedstawiciele ZPAV już po raz trzeci będą uczestniczyli w konferencji podczas festiwalu Spring Break, który w tym roku odbędzie się w dniach 19–21 kwietnia w Poznaniu. W ramach tegorocznej współpracy ZPAV partneruje oficjalnie trzem panelom dyskusyjnym.

W piątek 20 kwietnia o godzinie 12:30 ZPAV zaprasza do dyskusji o roli radia w promocji nowej muzyki – Czy obecnie radio zabija, czy promuje nową muzykę? Natomiast o 13:45 uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się, Jak współpracować z wytwórnią fonograficzną, by zwiększyć swoje szanse na sukces.

Natomiast w sobotę 21 kwietnia o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym konferencji, Piotrem Kabajem – wiceprzewodniczącym zarządu ZPAV, Warner Music Eastern Europe President & Warner Music Poland Managing Director.

W ramach konferencji odbędą się także panel powiązane z działalnością ZPAV: w sobotę o godz. 14.15 uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w anglojęzycznym panelu Music Export Offices – does the music industry need them?.

Konferencja odbywać się będzie podobnie jak w roku ubiegłym w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek. Wstęp jest bezpłatny.
Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie: http://spring-break.pl/


Panele pod patronatem ZPAV:

· piątek 20 kwietnia, godz. 12:30–13:30: Czy radio zabija, czy promuje nową muzykę? 

Czy istnieje obecnie alternatywa dla radia przy promocji muzyki popularnej? Czy obecność w radiach jest determinantą sukcesu? W jaki sposób definiować sukces na rynku muzycznym: OLiS, Airplay, digital, koncerty, rozpoznawalność?

Moderator: Przemysław Gulda (Co Jest Grane 24)

Paneliści: 
Jacek Jagłowski – agencja managementowa QL CITY, członek zarządu ZPAV
Jakub Kaczmarek – A&R Manager Universal Music Polska
Piotr Metz – szef muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia
Joanna Rawska – KAYAX MUSIC
Michał Sobkowski – dziennikarz muzyczny Radia ESKA

· piątek 20 kwietnia, godz. 13:45–14:45: Jak współpracować z wytwórnią fonograficzną? 

Kontrakt z wytwórnią – to spełnienie marzeń wielu artystów, ale czy także rozwiązanie wszystkich problemów? Jak współpracować z wydawcą, by zwiększyć swoje szanse na sukces komercyjny? Jak czytać umowy fonograficzne? Co zostawić w rękach wytwórni, a czym zająć się samodzielnie?

Moderator: Łukasz Kamiński (Co Jest Grane 24)

Paneliści:
Monika Biss – A&R Director Warner Music Poland
Tomik Grewiński – KAYAX MUSIC, członek zarządu ZPAV
Marcin Russek – A&R Sony Music Entertainment Polska
Michał Wiraszko – wokalista zespołów Muchy i MNKR

· sobota 21 kwietnia, godz. 12:30–14:00: spotkanie z Piotrem Kabajem

Gościem specjalnym drugiego dnia konferencji będzie Piotr Kabaj – wiceprzewodniczący zarządu ZPAV, Warner Music Eastern Europe President & Warner Music Poland Managing Director. Z branżą muzyczną związany od 1990 roku, kiedy to wraz z kolegami z harcerskiego szczepu „Pomarańczarnia” założył Kompanię Muzyczną Pomaton. Od 1995 do 2013 roku szef EMI Music w Polsce, a od 2013 roku zarządza jedną z największych wytwórni muzycznych w naszym kraju, czyli Warner Music Poland. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące polskiego przemysłu fonograficznego na przestrzeni ostatnich dwudziestu ośmiu lat, ten panel bez wątpienia na nie odpowie!

Moderator: Przemysław Gulda (Co Jest Grane 24)
****
Związek Producentów Audio Video (ZPAV) jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów muzycznych, zrzeszającym ok. 90% rynku muzycznego w Polsce. Posiada zezwolenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na zbiorowe zarządzanie prawami producentów fonograficznych. Od momentu powstania w 1991 roku ZPAV prowadzi działania na rzecz dynamicznego rozwoju rynku muzycznego w Polsce. Jest grupą krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1 400 firm w 66 krajach). ZPAV działa na forum legislacyjnym, współpracuje z organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości w dziedzinie ograniczenia naruszeń praw autorskich i pokrewnych, prowadzi szerokie działania edukacyjne oraz promocyjne, wspierające rozwój rynku muzycznego, m.in. opracowuje Oficjalną Listę Sprzedaży (OLiS) oraz przyznaje wyróżnienia Złotych, Platynowych i Diamentowych Płyt.

Od 1995 r. ZPAV jest organizatorem Fryderyków – nagród muzycznych, przyznawanych przez środowisko muzyczne: muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

****

Więcej informacji:

Katarzyna Kowalewska
QL CITY Music &Entertainment PR
tel.: +48 781 268 180
mail: k.kowalewska@qlcity.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

ZPAV po raz kolejny został partnerem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference.docx

docx | 43 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dyrektywa w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym: co trzeba o niej wiedzieć?

temu

12 września Parlament Europejski będzie głosował nad projektem Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Dlaczego ta dyrektywa jest tak ważna dla twórców, internautów, koncernów technologicznych i przyszłości kultury? I co warto o niej wiedzieć? Oto podsumowanie najważniejszych faktów.
„Daj prawo kulturze” – polscy artyści apelują do europarlamentarzystów!

temu

„Daj prawo kulturze” – pod takim hasłem wystartowała akcja polskich artystów i twórców, którzy apelują do europosłów o poparcie Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Na stronie dajprawokulturze.pl opublikowane zostały filmy z udziałem artystów, a także list z apelem do europosłów o ochronę polskiej kultury.
Duety: Taconafide oraz Lanberry i Feel – najpopularniejsi w pierwszym półroczu

temu

Związek Producentów Audio Video opracował zestawienia dotyczące najlepiej sprzedających się płyt fizycznych oraz najczęściej odtwarzanych utworów w stacjach radiowych w pierwszym półroczu 2018 roku. Na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS) znalazła się płyta "Soma 0,5 mg" Taconafide, czyli połączonych sił Taco Hemingwaya i Quebonafide. W zestawieniu utworów radiowych Airplay królowała piosenka "Gotowi na wszystko" w wykonaniu wokalistki Lanberry oraz zespołu Feel.
Zaproszenie na konferencję "Dyrektywa o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym – nie dajmy się zmanipulować!”

temu

Stowarzyszenia Kreatywna Polska i organizacje wspierające serdecznie zapraszają do udziału w konferencji – "Dyrektywa o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym – nie dajmy się zmanipulować!”. Odbędzie się ona 3 lipca 2018 r. w godz. 14.00 – 16.00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie na ul. Brackiej 6/8.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.