Najdroższy system audio świata - prezentacja dla mediów

Najdroższy system audio świata - prezentacja dla mediów

Opublikowany

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową "Audio Video Show. Widzę i słyszę więcej". 6 listopada (piątek) godzina 13:30, Stadion Narodowy.    

Konferencja będzie krótkim, merytorycznym wstępem do 19 edycji Audio Video Show - największej wystawy sprzętu audio-video w Polsce. Podczas spotkania poznają Państwo historię wystawy oraz dowiedzą się, w jakim kierunku zmierzają producenci najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań audio i video. 

Gośćmi specjalnymi konferencji będą Paweł Edelman wybitny polski operator nominowany do Oscara i Andrzej Smolik, wielokrotny laureat nagrody muzycznej Fryderyk, producent muzyczny, muzyk i kompozytor. Spotkanie poprowadzi Hirek Wrona.

W ramach konferencji odbędzie się specjalny odsłuch najdroższego systemu audio na świecie, którego cena wynosi ponad 7 milionów złotychSystem złożony z kolumn tubowych Vox Olympian brytyjskiej firmy Living Voice, zasilany elektroniką lampową japońskiej firmy Kondo, jest jednocześnie najdroższym system audio, jaki kiedykolwiek sprowadzono do Polski. Na całym świecie było do tej pory tylko kilka publicznych prezentacji tego systemu.

Konferencja odbędzie się 6 listopada 2015 (piątek) o godz. 13:30 w sali kinowej na Stadionie Narodowym. Wjazd na parking bramą numer 6, parking na poziomie - 3. Dla osób niezmotoryzowanych wejście bramą numer 5. 

19. edycja Audio Video Show z liczbą ponad 135 wystawców, 145 sal konferencyjnych i 6000 m² ekspozycji jest największą w Polsce oraz drugą co do wielkości imprezą tego typu w Europie. Wystawa Audio Video Show – oprócz luksusowych przestrzeni w warszawskich hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski – po raz pierwszy gościć będzie na Stadionie Narodowym..

W tym roku, po raz pierwszy w historii imprezy, jej formuła została oficjalnie poszerzona o prezentacje liderów branży video. Na wystawie będzie można zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, tj. odtwarzacze CD i Blu-ray, wzmacniacze, odtwarzacze sieciowe, kolumny głośnikowe, słuchawki, projektory i telewizory. Oprócz producentów z głównego nurtu, takich jak Samsung, Sony czy Panasonic, na wystawie zostanie zaprezentowany ekskluzywny sprzęt dla audiofilów, takich marek, jak B&W Sonus faber czy McIntosh. Obecnych będzie ponad 95 proc. firm działających na polskim rynku hi-fi oraz hi-end.

Na wystawie zaprezentuje się ponad 500 marek, których nie mamy szansy zobaczyć na co dzień w sklepach. Jedną z największych atrakcji będzie bez wątpienia prezentacja najprawdopodobniej najdroższego systemu audio świata, którego cena wynosi ponad 7 milionów złotych. System złożony z kolumn tubowych Vox Olympian brytyjskiej firmy Living Voice, zasilany elektroniką lampową japońskiej firmy Kondo, jest jednocześnie najdroższym system audio, jaki kiedykolwiek sprowadzono do Polski. Na całym świecie było do tej pory tylko kilka publicznych prezentacji tego systemu. Vox Olympian będzie można zobaczyć w hotelu Golden Tulip, w sali Azalia 1. Natomiast w sali Wilanów Hotelu Sobieski zostaną zaprezentowane kolumny Focal Grande Utopia EM o wartości 600 000 zł – pretendujące do miana najlepszych kolumn na świecie. FM Acoustics, jedna z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych marek świata audio, która niezwykle rzadko pojawia się na wystawach, zaprezentuje swój kompletny system FMA. Będzie można także posłuchać jak gra jeden z najlepszych i najdroższych gramofonów na świecie – TechDAS Air Force One – wykorzystujący sprężony gaz do amortyzacji drgań i stabilizacji płyty. Talerz tego niezwykłego gramofonu spoczywa na poduszce powietrznej, a czarne krążki są przysysane do jego powierzchni, tworząc z nim jednolitą konstrukcję.

Jeszcze nigdy w jednym miejscu w Polsce nie było prezentowanych tyle urządzeń, które praktycznie każdy z odwiedzających będzie mógł przetestować. Cała idea imprezy opiera się na prezentacjach sprzętu. Ktoś chce zobaczyć, jak wygląda obraz z projektora kosztującego ponad sto tysięcy złotych – proszę bardzo. Zapraszamy do specjalnie zaaranżowanej, zaciemnionej sali kinowej, gdzie możemy spędzić pół godziny, oglądając fragmenty najbardziej efektownie zrealizowanych filmów. Ktoś chce posłuchać systemu audio za 7 milionów złotych – też nie ma z tym najmniejszego problemu. U nas można spróbować wszystkiego – mówi Adam Mokrzycki, który od 19 lat organizuje wystawę Audio Video Show.

Wystawa to także spotkanie najważniejszych postaci z polskiego i światowego rynku hi-fi oraz hi-end. Najbardziej znaną osobistością ze świata audio, która zaszczyci wystawę swoją obecnością, będzie Ken Ishiwata – główny inżynier i zarazem ambasador marki Marantz. Ishiwata osobiście będzie prowadził prezentacje najnowszych linii hi-endowych urządzeń Marantza w sali Galeria hotelu Radisson Blu Sobieski.

W programie wystawy przewidziane są także warsztaty i spotkania z najwybitniejszymi osobowościami świata audio i video. Dla miłośników czarnej płyty nie lada gratką będzie wizyta Wallego Malewicza – światowej sławy specjalisty od gramofonów analogowych ze Stanów Zjednoczonych, który poprowadzi wykłady dotyczące sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych. Podczas wystawy w ramach projektu "Piątki z Nową Muzyką" odbędą się także premierowe i przedpremierowe odsłuchy płyt największych polskich i światowych gwiazd sceny muzycznej.

 
Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.avshow.pl


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Audio_Video_Show_informacja_prasowa_27.10.2015.doc

doc | 360 KB

Pobierz
Zaproszenie_na_konferencj__Audio_Video_Show_2015.jpg

grafika | 326 KB

Pobierz