Debiutancki album Lanberry – to powiew nowej energii na polskim rynku!

Debiutancki album Lanberry – to powiew nowej energii na polskim rynku!

Opublikowany

Lanberry – to debiutancki album zjawiskowej i utalentowanej wokalistki, który właśnie ukazał się na polskim rynku. Artystka odkrywa w nim swoje fascynacje muzyką elektroniczną i brzmieniem lat 80. i 90.

Jacek Gawłowski, polski laureat nagrody Grammy, który zajmował się masteringiem płyty, tak skomentował debiut artystki: Lanberry – to powiew nowej energii na polskim rynku muzycznym. Oryginalny głos, świetna produkcja – to niewątpliwe atuty nowego albumu artystki. 

Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska, jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i właścicielką niebanalnego głosu. Profesjonalną karierę muzyczną buduje od 2010 roku. Na swoim koncie ma m.in. udział w płycie Warsoul Experience z projektem NOD, na której oprócz niej można było usłyszeć m.in. Wojciecha Waglewskiego, Marikę oraz rapera VNM-a.
Jesienią 2015 roku wydała debiutancki singiel Podpalimy świat i od razu zwróciła uwagę rynku muzycznego. Singiel ten dotarł na pierwsze miejsca list przebojów największych polskich stacji radiowych, w tym RMF, ESKA i RMF MAXXX (teledysk do utworu odnotował ponad dwa miliony wyświetleń!), a opiniotwórcze media umieściły ją na liście ośmiu osób, którym warto przyglądać się w 2016 roku. W styczniu tego roku zaśpiewała dla Disneya tytułową piosenkę do nowej animacji kanału – Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. Wiosną Lanberry wystąpi na Enea Spring Break Festival, gdzie prezentują się najzdolniejsi młodzi wykonawcy.

Rok 2016 będzie jej rokiem. Rozpoczęła go liryczną piosenką Każdy moment, a teraz prezentuje światu swój debiutancki album – Lanberry. Artystka, razem z Piotrem Siejką, jest współautorką muzyki do większości utworów oraz autorką tekstów. Za produkcję płyty odpowiadał Piotr Siejka. Album ukazał się nakładem Universal Music Polska.

Debiutancki album Lanberry w serwisach cyfrowych znajduje się pod adresem: https://UmusicPL.lnk.to/Vu7bN

Lista utworów:
9. Bunt
10. Iluzja

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Lanberry_cover_album.jpg

grafika | 1,58 MB

Pobierz

Jean Michel Jarre na Gali Fryderyk 2016!

W środę, 20 kwietnia 2016 roku o godz. 19.00 w Teatrze Polskim odbędzie się 22. Gala Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Jak co roku, transmisja z wydarzenia odbędzie się w Programie 2 Telewizji Polskiej o godz. 22.20. Gala Fryderyk 2016 w kategoriach muzyki poważnej odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia o godz. 19.30 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Uroczystość będzie transmitowana na żywo w Programie Drugim Polskiego Radia o godz. 19.30.