Koncert Wiosenny z udziałem Międzynarodowej Orkiestry AEFE 
Kopiuj tekst

Koncert Wiosenny z udziałem Międzynarodowej Orkiestry AEFE 

Wyjątkowy koncert Międzynarodowej Orkiestry AEFE, która gromadzi instrumentalistów z ponad 50 liceów francuskich działających na całym świecie, po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Zapraszamy już w najbliższą sobotę 21 maja, o godz. 16.30 do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Koncert Wiosenny – to coroczne wydarzenie Liceum Francuskiego w Warszawie, podczas którego prezentowane są młode talenty uczniów liceum. Poza wartościami edukacyjnymi, jest on okazją do rozbudowania zainteresowania kulturą muzyczną Francji i Polski. W tym roku po raz pierwszy młodzi artyści będą mieli zaszczyt dzielić scenę z 40 muzykami Międzynarodowej Orkiestry AEFE liceów francuskich za granicą. 

Orkiestra AEFE została utworzona z okazji 25-lecia organizacji zajmującej się szerzeniem nauczania języka francuskiego poza granicami Francji. AEFE istnieje w ponad 130 krajach, zarządzając ponad 500 szkołami, w tym Liceum Francuskim w Warszawie. Orkiestra początkowo gromadziła instrumentalistów z 13 liceów francuskich działających w 10 krajach europejskich. Obecnie jest to już ponad 50 muzyków z Europy, Azji, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Na warszawski koncert przybędzie 40 młodych artystów, m.in. z Hiszpanii, Wietnamu, Libanu, Brukseli, Grecji, Syrii, Portugalii, Rumunii i Niemiec.

Podczas koncertu zostaną wykonane między innymi:
Les Indes galantes, Jean-Philippe Rameau
Uwertura z opery Carmen, G. Bizet
La Danse macabre, opus 40, Camille Saint-Saën
Syrakus, H. Salvador
La Valse à mille temps, Jacques Brel
Pam-Panam, Oxmo Puccino
Wciąż wierzę z musicalu Miss Saigon.

Bilety w cenie 20 zł i 10 zł do nabycia przed koncertem. 

Koncert Wiosenny
Muzeum Historii Żydów Polskich Polin,
ul. Mordechaja Anielewicza 6, Warszawa
21 maja, godz. 16.30

W sprawie akredytacji dla mediów prosimy o kontakt pod adres: j.krupski@qlcity.pl

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.