Legenda polskiej muzyki – grupa Czerwone Gitary wystąpi w Hulakula

Legenda polskiej muzyki – grupa Czerwone Gitary wystąpi w Hulakula

Opublikowany

Kryształowa kawiarnia, czerwone gitary, Złote Płyty – w tych kilku słowach można by streścić historię jednego z najważniejszych polskich zespołów muzyki rozrywkowej, który już 11 marca zagra w Warszawie w Hulakula Rozrywkowym Centrum Miasta.

Wszystko zaczęło się w kawiarni Cristal w Gdańsku 3 stycznia 1965 roku. To tam powstaje grupa Czerwone Gitary, nazwana tak od koloru gitar, na których grali. Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski – tworzący pierwszy skład, nie mogą jeszcze wiedzieć, jak wiele złotych płyt trafi później na konto ich zespołu.

Pierwszy minialbum nagrywają jeszcze w tym samym roku, z gościnnym udziałem Seweryna Krajewskiego, który wkrótce dołączy do zespołu, i wyruszają w trasę koncertową pod hasłem „Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce”. A potem jest już tylko lepiej.

Pod koniec 1966 roku w ekspresowym tempie nagrywają długogrającą płytę To właśnie my, która zapoczątkowuje okres największej popularności grupy. Wkrótce posypią się zaproszenia na festiwale (krajowe i zagraniczne), Złote Płyty (a także Marmurowy Krążek za największą liczbę sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii), nagrody (m.in. przyznane w Cannes trofeum – to samo, które otrzymał wówczas zespół The Beatles) oraz dowody uznania publiczności (jak tytuł jednego z najlepszych polskich zespołów XX wieku, nadany przez czytelników „Polityki”). Nic dziwnego – przeboje takie jak Anna Maria, Takie ładne oczy czy Płoną góry, płoną lasy nucą już kolejne pokolenia Polaków.

Te ponadczasowe hity będzie można usłyszeć na koncercie w Hulakula – Rozrywkowym Centrum Miasta, gdzie zespół w odnowionym składzie (Jerzy Skrzypczyk - perkusja; Mieczysław Wądołowski - gitara, wokal; Arkadiusz Wiśniewski - gitara basowa, wokal; Dariusz Olszewski - gitara, wokal; Marek Jabłoński - gitara) wystąpi 11 marca o godzinie 18.00. Bilety będą do nabycia na miejscu w dniu koncertu (w cenie 30 zł) lub w przedsprzedaży internetowej (20 zł).

Partner imprezy: Urząd Dzielnicy Praga-Północ
Patroni medialni: Informator Stolicy, Koncertomania, Music Alert
Organizator: Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
miejsce: Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta, ul. Jagiellońska 82B, Warszawa;
data: 11 marca (niedziela);
start imprezy: 18:00;
bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu);
dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1846457645387306/.

czerowne gitary - pasek logotypy.jpg
Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta – to jedno z największych centrów rekreacyjno-rozrywkowych w Polsce, a także wyjątkowy klub muzyczny. W lokalu znajduje się 28 torów do kręgli, sala bilardowa, trzy place zabaw dla dzieci, trzy bary oraz dwie niezależne sale klubowe, w których regularnie odbywają się imprezy muzyczne. Szeroka i zróżnicowana oferta Hulakula zapewnia rozrywkę dzieciom i młodzieży, dorosłym i seniorom.

Z usług centrum korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i korporacyjni. Plastyczna przestrzeń nowej siedziby Hulakula, usytuowanej obok Mostu Gdańskiego, daje szerokie możliwości aranżacji i budowania autorskich koncepcji eventowych. To idealne miejsce zarówno do organizacji koncertu, pokazu mody, walki bokserskiej, jak również konferencji prasowej, szkolenia, prezentacji produktu czy imprezy integracyjnej dla 3 tys. osób, obejmującej także atrakcje dla dzieci. Bogate, nowoczesne zaplecze techniczne: multimedia, oświetlenie, nagłośnienie, spełnia najwyższe standardy, a jednocześnie dzięki swojej modułowości oferuje zróżnicowane rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta
współpracuje regularnie z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi, których podopieczni mogą bezpłatnie korzystać z oferty centrum. Pod nazwą Rodzinne Centrum Rozrywki Hulakula rozpoczęło działalność w 2000 r. Od 5 listopada 2016 r. działa w nowej lokalizacji: przy ul. Jagiellońskiej 82B (budynek galerii Metropol Dom i Wnętrze).

Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta
ul. Jagiellońska 82B, Warszawa  
www.hulakula.com.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Hulakula.jpg

grafika | 247 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Już jutro koncert Guziora w Hulakula w ramach Evil_ThingsTour

temu

Pierwszy koncert w Warszawie w ramach trasy koncertowej Evil_ThingsTour został wyprzedany, ale mamy dobrą wiadomość! Już w czwartek 20 września Guzior wystąpi na scenie Hulakula - Rozrywkowe Centrum Miasta!
„B2Beat…” - branża eventowa, reklamowa i media ponownie spotykają się w Hulakula! Zarejestruj swój udział w Branżowym Turnieju Bowlingowym

temu

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta kontynuuje projekt „B2Beat… branża spotyka się w Hulakula!”, czyli imprezy skierowanej do osób, które zawodowo zajmują się eventami, reklamą i mediami. Już 3 października w Hulakula po raz kolejny odbędzie się Branżowy Turniej Bowlingowy! 
Zuza Gadowska – córka lidera grupy IRA – wystąpi na Letniej Scenie Muzycznej Hulakula – 1 września

temu

To już ostatni koncert w tym sezonie w ramach Letniej Sceny Muzycznej Hulakula. W sobotę 1 września cykl spotkań z młodymi, utalentowanymi artystami zakończy wokalistka i multiinstrumentalistka – Zuza Gadowska.
Powrót do szkoły razem z Hulakula! Do wygrania szkolne wyprawki!

temu

Powroty do szkoły nie muszą być bolesne, a z Hulakula Rozrywkowym Centrum Miasta mogą być pełne atrakcji. Już w niedzielę 2 września jedno z największych centrów rozrywki w Polsce zaprasza na kolejną edycję rodzinnej imprezy Back To School!