24. Gala Fryderyk 2018 – akredytacje dla mediów
24. Gala Fryderyk 2018 – akredytacje dla mediów

Fot. Darek Kawka

24. Gala Fryderyk 2018 – akredytacje dla mediów

W imieniu organizatorów Gali wręczania nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2018 – Związku Producentów Audio Video, Akademii Fonograficznej oraz Agencji STX JAMBOREE – zapraszam do wypełniania i wysyłania wniosków akredytacyjnych.

Wnioski akredytacyjne należy wypełnić za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie: http://www.zpav.pl/fryderyk/akredytacje.php - najpóźniej do 11 kwietnia br. do godz. 13.00. Zgłoszenia przesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę w procesie przyznawania akredytacji dziennikarskich.

Przypominamy, że zgłoszenie chęci uczestnictwa w Galach, poprzez przesłanie wypełnionego formularza, nie jest jednoznaczne z otrzymaniem akredytacji. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru mediów, które otrzymają zgodę na wstęp.

Wręczenie nagród w kategoriach muzyki poważnej odbędzie się 16 kwietnia 2018 roku, o godz. 19.30 podczas uroczystości w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego i będzie transmitowana na żywo w Programie 2 Polskiego Radia. Podczas koncertu usłyszymy Polską Orkiestrę Radiową pod dyr. Michała Klauzy, Chór Narodowego Forum Muzyki pod dyr. Agnieszki Franków-Żelazny, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyr. Lilianny Stawarz oraz Marcina Zdunika i Aleksandra Dębicza. Galę poprowadzi Jacek Hawryluk.

Fryderyki 2018 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej zostaną wręczone 24 kwietnia 2018 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Uroczystość będzie transmitowana w kanale TVP Kultura, w Trójce - Programie 3 Polskiego Radia oraz na stronie www.tvpvod.pl. o godz.20.00. Retransmisja od godz. 22:55 w telewizyjnej Dwójce. Podczas uroczystości wystąpi wielu czołowych polskich artystów, m.in.: Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży, Lemon, Anita Lipnicka & The Hats, Paulina Przybysz, Grubson, Mioush, Natalia Nykiel, Tulia, Pianohooligan - Piotr Orzechowski, Marek Napiórkowski, Kuba Więcek, Dominik Wania, Michał Miśkiewicz, Sławomir Kurkiewicz, zespół Laboratorium i kobieca część formacji Mitch&Mitch: Joanna Sokołowska i Aleksandra Bilińska (Tribute To Zbigniew Wodecki) oraz gość specjalny - Basia Trzetrzelewska.
O oprawę muzyczną gali zadbają Kuba Karaś (The Dumplings) i Wojtek Urbański (Rysy).

Galę poprowadzą: Agnieszka Szydłowska i Piotr Metz.
Informacje dotyczące 24. edycji Fryderyków, w tym tegoroczne listy nominowanych artystów oraz biografie laureatów Złotych Fryderyków, znajdują się pod linkiem:

http://www.zpav.pl/informacjaprasowa.php?idinfprasowej=22

Organizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio - Video ZPAV i Agencja STX JAMBOREE.
Współorganizator: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS (www.zaiks.pl)
Patronat Honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partner: Program Wieloletni „Niepodległa”
Współpraca: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, Legalna Kultura

Patroni Medialni: Program Drugi Telewizji Polskiej, TVP Kultura, TVP VOD, radiowa Trójka, radiowa Dwójka, Co Jest Grane24, firma AMS, magazyn Uroda Życia, magazyn VIVA!, Multikino Polska

Partnerzy koktajlu: 
francuskie salony fryzjerskie Franck Provost, marka Ballantines, 12 y.o., marka Wyborowa od Mistrza

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/GalaFryderyk
http://www.zpav.pl

AKADEMIA FONOGRAFICZNA / ZPAV

Agnieszka Rapacka – koordynator Akademii Fonograficznej: a.rapacka@zpav.pl

QL CITY Music & Entertainment PR / ZPAV 

Katarzyna Kowalewska, k.kowalewska@qlcity.pl, tel.: +48 781 268 180

STX JAMBOREE 

Izabela Sobierajska, media@stx-jamboree.com, tel. +48 693 766 841

O Związku Producentów Audio Video

Związek Producentów Audio Video jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów. ZPAV powstał w 1991 roku z inicjatywy osób z branży muzycznej, przede wszystkim w celu reprezentowania interesów legalnych producentów w obliczu piractwa fonograficznego, które na początku lat 90. sięgało 95%. ZPAV, posiadając zezwolenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, chroni praktycznie wszystkich producentów nagrań funkcjonujących na polskim rynku.

ZPAV jest polską Grupą Krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1 400 firm w 66 krajach).
Załączniki

Pobierz wszystkie

Fryderyk 2018 .jpg

grafika | 352 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.